Září 2007

Vlasy a účesy pro ženy

24. září 2007 v 14:24 | blog
Určitě vás už někdy překvapilo, že jste ráno vstala z postele a měla super vlasy: lehce rozcuchané, objemné a sexy. Tak to je přesně účes ve stylu BOHO. Málokdy se nám ale podaří vstát z postele pravou nohou, a tak je většinou BOHO účes výsledkem dobře odvedené práce. Pokud vás tento velice ženský účes zaujal, přečtěte si, jak na něj.
Vždy byste měla vycházet ze střihu a délky vašich vlasů. Z krátkých vlasů jde BOHO účes špatně, ale dá se udělat: dodejte jim objem pomocí stylingových přípravků k tomu určených a lehce je rozcuchejte. Pomoci si můžete i fénem a kulatým kartáčem. Polodlouhé a dlouhé vlasy už to mají jednodušší. Stačí zvolit vlny, objem nebo pořádný (ale upravený!) rozcuch, při kterém trčí vlasy divoce do stran. Opět vám pomohou šikovné přípravky a pomůcky v podobě pěnových natáček a fénu. Všechny účesy by měly působit lehce nedbale, přirozeně a měkce.
Přidat můžete i trochu okázalosti, výrazný make-up a vše doplňující oblečení. Zapomeňte ale na vlasové ozdoby, to už by bylo příliš. Výsledný účes zafixujte a můžete vyrazit do ulic. Buďte si jistá, že s takovýmto bohatým účesem oslníte jak v práci, tak na večírku.
Určitě se vám vybaví naráz spousta otázek - jak je to například s trvanlivostí, tedy barevnou stálostí barvy na vlasy? První ihned zodpovíme. K sehnání jsou barvy stálé, které se nikdy nevymyjí a pak takové, které se postupně vymývají, až se smyjí úplně a vám se vrátí opět vaše přirozená barva vlasů. Nehrozí tedy špatně vypadající odrosty u pokožky hlavy. Šampóny na vlasy se vymývají nejrychleji, tedy po šesti umytích, ty stálejší vydrží i dvanáct umytí. Déle vydrží přelivy na vlasy, někdy i několik měsíců, záleží na tom, jak často si vlasy myjete a jak dobře vám přeliv " chytne".

Výhodou je, že můžete barvu vlasů často měnit a barvení těmito barvami nenarušuje strukturu vlasu, pouze vlas obalí a tedy ho i ochrání. Mínusem je, že tímto druhem barev nedosáhnete velkého barevného rozdílu, například hnědé na blond neobarvíte.

Nejlepší tedy je, pokud tyto barvy použijete jen pro trochu jiný barevný nádech, než jaký mají vaše vlasy či pro obnovení lesku. Hnědé vlasy budou sytější, kaštanové získají červený nádech a blonďaté se mohou stát ještě o trochu blonďatější.

Ty stálobarevné barvy na vlasy se nikdy nevymyjí, pouze odrůstají. Je to díky tomu, že se barva dostane do struktury vlasy a určitým způsobem ji i naruší, avšak dnes vyráběné barvy jsou k vlasům dostatečně šetrné. Díky odrostům pak můžete zřetelně vidět, jak rychle vám vlasy rostou.
Avšak to je jen jedna jejich kladná stránka, obvykle jsou totiž odrosty výrazně vidět, proto je nutné vlasy dobarvovat, aby účes vypadal přirozeněji a hlavně stále dobře. Avšak nenechte se mýlit. Původní barva se postupně vymývá, ztrácí lesk a atraktivitu.

Proto je vhodné používat pro co nejdelší trvanlivost barevného tónu šampony proti vymývání barvy, nevystavovat se příliš slunci a nemýt si přespříliš často vlasy. Nejvíce se vymývají mahagonové odstíny, tedy ty červené, proto se musí častěji obměňovat. Tímto způsobem lze vlasy změnit z blond na černé i naopak, pouze v případě změny z černé barvy na blond je nutné nejprve barvy odbarvit a až poté nanést světlou barvu, kterou chcete.

Jedná se tedy o náročnější proceduru jak časově, tak i na zdraví a vitalitu vlasů. Trvalá barva na vlasy je také vhodná k zakrytí šedin, které by nás jinak mohly velmi potrápit.
Pokud však nechcete ani jednolitou stálou barvu na vlasy, u které je značně vidět odrůstání, ani nechcete použít přelivy či šampóny, které jsou příliš krátkodobé, volte melír. Ten totiž dodá šmrnc v každém věku a zároveň není tolik vidět, když vám vlasy odrůstají. Nemusíte tedy po měsíci opět ke kadeřnici na novou barvu. Pod pojmem melírky si však nepředstavujte klasické blonďaté pruhy, těm se spíše vyhněte. Mnohem efektněji bude vypadat kombinace více barev, například ve světle hnědých či blonďatých vlasech bude velmi hezky vypadat kombinace hnědé s mahagonovou. Sem tam, například v ofině, pak může vzniknout prostor i pro blonďaté proužky.

Šikovná kadeřnice obarvené proužky vlasů udělá rovnoměrně po celé hlavě, neopomene ani oblast téměř u kůže a udělá jich velký počet místo několika širokých. Tenké vypadají přirozeněji a nejsou tak znatelné odrosty. Pokud chcete změnit účes ještě jinak, nechte si delší vlasy podbarvit tmavou hnědou, černou či fialovou barvou. Ihned nabudou opticky na objemu a nikdy nebudou vypadat fádně. Na zbytek vlasů zvolte libovolné melírky či je nechte přírodní. Po nějaké době vám barevné proužky odrostou a podle nálady se můžete rozhodnout, jestli zvolíte úplně jiné či obdobné, nebo zda si necháte barvu úplně odrůst. Účes tedy můžete mít každou chvíli jiný a stále bude velmi dobře vypadat.

Abychom nezapomněli, existují také například barevná tužidla, která se nanášejí na suché vlasy přímo při úpravě účesu. Sama si tedy nanesete například červený tón do několika proužků pro zvýraznění určité části účesu a poté, co vlasy umyjete, máte barvu z tužidla ihned dole. Toto tužidlo slouží tedy jak ke zpevnění účesu, tak k barevnému tónování. K barevnému tónování slouží dále speciální řasenky na vlasy. Koupit se dají modré, žluté, růžové či fialové a slouží opět pro zvýraznění a oživení účesu. Snadno se díky kartářku aplikují přesně tam, kde je třeba. Vymyjí se opět šamponem.

Efektní jsou také třpytky na vlasy, hojně užívané hlavně mladými slečnami, které se chtějí líbit na diskotékách. Ale ani v případě plesu či jiné slavnostní události nejsou vůbec na škodu, naopak. Vlasy mladé i starší dámy vám skvěle osvěží a zvýrazní, účes ztratí všednost a vy se budete cítit mnohem slavnostněji.

Móda pro muže

24. září 2007 v 14:23 | blog

Mužské klobouky a kabelky prožívají renesanci

Kliknutím fotografii zvětšíte.
Velmi módním pánským doplňkem se stává kabelka.

Ještě přednedávnem byly pánské klobouky známkou usedlosti, zkostnatělosti a víceméně nucené serióznosti. Dnes je tomu právě naopak. Klobouky i kabelky začínají být velmi "in".
Paní móda je jako v podstatě každá žena nejen vrtkavá a rozmarná, ale také trochu nostalgická. A tak se nelze divit, že oprašuje i kdysi oblíbené pokrývky hlavy. Zvlášť když se jejich propagace víceméně nevědomky ujali populární rappeři, zpěváci a herci, kteří obvykle představují předvoj v nastupujících módních trendech.
Téměř klobouková horečka vypukla, jak jinak, v Mekce designérů, v Paříži. Touze zdejších mužů a mladíků okamžitě vyšly vstříc nejen oděvní řetězce, které zaplnily regály právě tímto produktem. O slovo se takříkajíc z hlubin věků přihlásil i tradiční výrobce opět nezbytných pánských doplňků, renomovaný kloboučník Motsch.
"Zejména mladí lidé," říká Philippe Moulins-Martin, vrchní střihač této firmy, "však nechápou klobouk jako užitečný předmět sloužící k ochraně proti slunci nebo dešti, ale považují ho za čistě módní záležitost."

Kabelka neznamená zženštilost

Na rozdíl od Paříže zachvátila Madrid a další španělská města záliba v pánských kabelkách. Není sice jasné, zda je to pouze kvůli snaze být v módě "in", nebo kvůli tomu, že pánové tvorstva přišli na jejich nespornou praktičnost a užitečnost. Pochvalují si je však čerství majitelé, kterým se nelíbilo, že velké peněženky jim dělaly boule na kalhotách nebo sakách, výhrady k novému druhu doplňků mají společensky nejistí a málo sebejistí muži, jimž se zdají příliš zženštilé.
Pragmatičtí a sebevědomí příslušníci silnějšího pohlaví vítají širokou nabídku, z níž si mohou vybírat. Mohou volit mezi kabelkami ve velikost portmonky, jež se hodí třeba na procházku, nebo v knižním formátu, již využijí v běžném pracovním dnu. Mohou si je také dopřát v pestřejším nebo konzervativnějším provedení.
Pak bude času na nákup málo, všude narváno (vánoční šílenství) a ten váš nervní, že je mu zima, všude je tolik lidí, vám bude předhazovat, proč jste mu neřekla, že si má tu zatracenou bundu koupit dřív. Připomíná vám výše uvedené vaši domácnost? Není to tím, že bych vás znala, ale skoro všude je to stejné.Když už se vypraví do obchodu, zvažte, zda jeho vkus stačí na výběr normální, na pohled celkem pěkné bundy. Spousta chlapíků cit pro styl a barvy postrádá, a tak dovlečou domů horkou novinku v šestibarevném provedení a jsou pyšní, co ukořistili. Jenže vy víte, že "tohle" se nosilo před pěti lety a nadáváte si, že jste tomu mohla zabránit. Jestli se váš partner vyzná a řídí se zásadou maximálně tři barvy, může jít bez obav sám a určitě vás mile překvapí.

Letošní zimu frčí bundy sportovního stylu. Dají se nosit do práce, snesou koulovačku a stavbu sněhuláka, hodí se i pro sjíždění kopce na sáňkách či lyžích. Je to kus, který aktivní muž využije. Do zimních plískanic by správná bunda měla mít kapuci, nejlépe odepínatelnou, dobrou vložku na zahřátí, spoustu kapes včetně vnitřní a nepromokavý povrch. Muži by měla perfektně padnout v ramenou, mít optimální délku rukávů a krýt oblast zad a nejlépe i zadek.

Barvy, které letošní zimní sezóna přináší, jsou různorodé. Dobrou koupi uděláte jak jednobarevnou, tak více barevnou bundou. Ta má dominantní jednu barvu a v detailech jednu až dvě jiné. Buď bílou, černou nebo odstín podobný dominantní. Tím je bunda zajímavá, má šmrnc a přesto se dá bez problému sladit s dalším oblečením. Jako vždy patří mezi oblíbené bundy do modra, antracitu, šedé, světlé, tmavě zelené, případně červené či oranžové.

Trička

Pro Lennardovy obrázky jsou charakteristické zářivé barvy a výrazné linie. Narodil se v roce 1979 a je typickým představitelem generace se všestrannými zájmy: "Inspiruje mě rokenrol, padesátá a sedmdesátá léta, komiksy, staré animované filmy, zlatý věk obrázků, nástěnné malby, motivy tetování staré školy, ale také příroda, art deco, mí přátelé a spolupráce s dalšími umělci," prozrazuje Lennard.

Společnost Levi's® má dlouholetou tradici s využíváním uměleckých děl jak undergroundových umělců, tak i talentů grafického designu. V sedmdesátých letech, jež jsou považována za zlatou éru ilustrací, využil Levi's® svého strategického umístění firmy v Kalifornii k tomu, aby spolupracoval s prvními grafickými designéry zaměřenými na design pro surfaře a skejťáky, výtvarníky plakátů s rockovými a psychedelickými motivy i politickými ilustrátory - všichni jsou dnes legendami. Pro své Levi's® 501® si objednal kolekci ikonických obrázků u Andyho Warhola.

Během posledních několika let oživil Levi's® spolupráci s klasickými mistry i novými hvězdami na ilustrátorském nebi. Po reedicích originálních prací Garyho Grimshawa, Ricka Griffina, Jima Phillipse a Williama Weegeho pro svou kolekci Levi's® Vintage Clothing představil Levi's® současný program pro kolekci Red Tab®. Předchozí kolekce designových triček s finským ilustrátorem Klausem Haapaniemi byla vyprodána během několika týdnů a další se připravuje ve spolupráci s italsko-australským ilustrátorem Giuseppem Demaio, jehož kolekce exkluzivních triček přijde na trh na podzim.Móda pro ženy

24. září 2007 v 14:18

Kabelky a boty tvrdí zimní módu


Módní kabelky.
l
Zajímavé boty s odpovídající kabelou jsou tím, co vyvažuje nepříjemnosti zimního období. Investice do nich nepřijde sice vždycky vhod, ale zpravidla vydrží několik let. Pokud je ovšem respektováno základní pravidlo: dbát na pohodlí a nešetřit úzkostlivě na kvalitě.
Zimní obuvi zpravidla nemáme tolik, jako pro jiná roční období. Proto je důležité si vybrat jeden univerzální model, který se hodí víceméně ke všemu.

Co se nosí letos

* Kozačky nacházejí využití téměř ke každému typu oblečení, od sportovního až po společenské, přičemž délka kalhot ani sukní nerozhoduje.
* Usně boxové se kombinují s velurovými, hladký povrch se strukturálním.
* Základ botníku tvoří barva hnědá, černá a béžová, oživení do něj vnášejí živé odstíny zelené, červené i žluté.
* Zdobení nepředstavují pouze různé aplikace a spony, ale používají se na ně rovněž výšivky, kamínky i korále.
* Nejoblíbenějším typem kozaček je westernová obuv - tzv. koně. * Podpatky často nahrazují klíny, objevuje se zvýšená potažená podešev.
* Vedle tradičních zipových uzávěrů přichází do módy opět šněrování.
* Novinkou jsou zimní pantofle, které vyhovují i lidem s různými deformacemi chodidla.

Pozor při nákupu

* Rozdíl mezi velikostí délky nohy a obuvi by měl být asi 8-10 mm, šířka musí kopírovat nohu.
* Není-li model teple vypodšívkován, počítejme ještě se silnějšími ponožkami.
* Čím méně švů, tím menší nebezpečí otlaků.
* Protiskluzová podešev znamená pro každého zimu s menším rizikem pádu.
* Umělé usně mají menší schopnost se přizpůsobit tvaru nohy.
Kozačky firem Baťa a Stival

Soulad s kabelkou

Najít k určitým botám odpovídající odstín kabelky není dnes žádný problém. Proto je škoda takového efektu nevyužít. Čím dražší je kabelka, tím elegantnější by měla být, tudíž nadčasová, minimálně zdobená, neboť to nejhezčí je na ní dobré zpracování kvalitní kůže. Pro denní nošení musí splnit víc požadavků než model do společnosti. Vyžadujeme od ní:
* přehlednost vnitřního uspořádání s dostatkem přihrádek uzavíratelných zipem;
* podle potřeby prostor pro uložení spisů;
* krátké i dlouhé nastavitelné ucho;
Někteří výrobci nabízejí už přímo komplety obuvi, kabel a někdy i rukavic a čepic. Hitem se stávají variace na někdejší lékařské brašny a kromě baculatějších tvarů také plochá psaníčka různých velikostí.

Podzimním trendům vévodí kombinace hnědé a černé

Kliknutím fotografii zvětšíte.
Přestože ještě podzim oficiálně nezačal, pomalu se ochlazuje a je tedy nejvyšší čas k obměně šatníku. Asi největší změna bude v barevných variacích. Letní pastelové barvy budou nahrazeny temnějšími odstíny.
Hitem této sezóny budou kombinace barev hnědé s černou. Přestože hnědá vévodí trendům již delší čas, neměla by chybět v šatníku žádné ženy i tuto sezónu. Velmi stylová je poté kombinace hnědé se zlatou. Z předchozí sezóny zústává na popředí i kombinace černé s bílou, nově pak černé s odstíny šedivé.
Z materiálů budou dominovat samet, satén, tvíd, pleteniny, manžestr a hedvábí ozvláštněné šifonem.
Mark & Spencer
Anna Rita
Baťa
Steilmann
Pietro Filipi

bleskovka

23. září 2007 v 15:50 | blog
1.)kdo to je???
2.)tvoje oblíbená barva
3.)kluk/holka
5.)co chceš na diplom
vyhrává prvních15 lidí
Ahoj :-)

Moje výhry 1

23. září 2007 v 14:01 | blog

hlasujte pro mě prosííím

20. září 2007 v 13:38
Hlasujte pro mě prosím jsem v SONB
můžete hlasovat
(Každé je jiné v prvním 2kolo soutěže,v druhém první kolo soutěže)!!!!!!!

Moje výhry v bleskovkách

19. září 2007 v 15:01 | blog

Anketka1

19. září 2007 v 14:41 | blog

anketka

19. září 2007 v 14:37 | blog
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

klikni

16. září 2007 v 16:43 | blog