Móda

12. září 2007 v 10:00 | blog

Podzimní móda přeje šedým myškám


Významnou barvou této sezóny bude šedivá
Móda pro letošní podzim bude ve znamení neutrálních tlumených barev a jednoduchých střihů. Velmi významnou roli tuto sezónu bude hrát barva, pro některé nudná, pro jiné nepostradatelná, barva šedivá.


Na všech přehlídkách hrála tato barva významnou roli a objevovala se v různých modifikacích. Modelky se procházely v tmavě i světle šedivé, kterou doplňovaly různé jiné barvy.

Nejvděčnější spojení tvoří barva šedivá například s černou, s níž se outfit přemění v jednolitý celek. Pokud je to na nás příliš tmavé spojení, můžeme šedivou obohatit o příměs bílé, která dokáže celý model rozjasnit.

Chceme-li však působit rafinovaně, nemusíme se bát ani šedé ve spojení s tmavě modrou, která tak dodá našemu modelu punc tajemnosti.

Tento podzim se vrátí opět kostky, které uplatnil ve své kolekci třeba návrhář Michael Kors. A ty jsou také ve znamení šedé barvy.

Jak jste si ji jistě stačily všimnout, v obchodech i pro toto období vládnou flitry a to nejčastěji stříbrné, které se hodí nejen na večer, ale i na běžné nošení.

Neslyšitelná řeč barev


Barvy, které rádi nosíme, o nás mohou spoustu věcí prozradit
Neslyšitelná řeč barev
Barvy mají svou psychologii a svou řeč. A mluví k nám. Podle toho, jakou barvu má člověk rád a jakou nosí třeba na oblečení, můžete z části poznat i to, jaký je. Mou oblíbenou je červená.

Červená
Tuto barvu mají rádi aktivní, sebevědomí lidé, kteří mají bohatou fantazii a hodně pracují. Je to dáno tím, že právě červená značí otevřenost mysli, hodně životní síly, aktivní přístup k lidem i práci.

Za zmínku stojí, že různé kultury většinou udávají jako první barvu právě červenou. Jejími symboly jsou krev a oheň.

Zelená
To je barva dvou tváří. Mají ji rádi lidé, kteří uznávají za všech okolností své rozhodnutí. Nejsou to ovšem tvrdohlaví sobci, byť své okolí rádi ovládají. Ale o své blízké také rádi a dobře pečující.

Tito lidé chtějí uznání. Dokáží být proto tvrdí, neústupní. Na své blízké ovšem nezapomínají. Zelená symbolizuje naději, život, mládí.

Modrá
Dalo by se říci, že tato barva je opakem červené. Patří totiž spíše uzavřeným lidem. Nebo lépe řečeno těm, kteří jsou citliví, žijí bohatým vnitřním životem, chtějí věrnost, oddanost a lásku navždy.

Ale pozor, k modré někdy inklinují také ti, kteří se potřebují odreagovat. Modrá značí vodu, vzduch a nebe.

Černá
Ten, kdo se halí do černé, je zklamaný sám sebou, svým životem, svým osudem. Značí tak odpor a vážný problém se sebou samým. Na černé není nic optimistického, je to chladná, tmavá barva noci, smutku a smrti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Piškotek Piškotek | Web | 12. září 2007 v 15:15 | Reagovat

hlasuj pro mě na lentulinky.blog.cz-soutěž o nej blog,pohodik.blog.cz-soutěž o nej blog,misaanky.blog.cz-soutěž o nej blog,dexinkaa.blog.cz-soutěž o nej písničku

jsem tam jako Piškotek-díky předem moooc za hlásky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama