Vlasy a účesy pro ženy

24. září 2007 v 14:24 | blog
Určitě vás už někdy překvapilo, že jste ráno vstala z postele a měla super vlasy: lehce rozcuchané, objemné a sexy. Tak to je přesně účes ve stylu BOHO. Málokdy se nám ale podaří vstát z postele pravou nohou, a tak je většinou BOHO účes výsledkem dobře odvedené práce. Pokud vás tento velice ženský účes zaujal, přečtěte si, jak na něj.
Vždy byste měla vycházet ze střihu a délky vašich vlasů. Z krátkých vlasů jde BOHO účes špatně, ale dá se udělat: dodejte jim objem pomocí stylingových přípravků k tomu určených a lehce je rozcuchejte. Pomoci si můžete i fénem a kulatým kartáčem. Polodlouhé a dlouhé vlasy už to mají jednodušší. Stačí zvolit vlny, objem nebo pořádný (ale upravený!) rozcuch, při kterém trčí vlasy divoce do stran. Opět vám pomohou šikovné přípravky a pomůcky v podobě pěnových natáček a fénu. Všechny účesy by měly působit lehce nedbale, přirozeně a měkce.
Přidat můžete i trochu okázalosti, výrazný make-up a vše doplňující oblečení. Zapomeňte ale na vlasové ozdoby, to už by bylo příliš. Výsledný účes zafixujte a můžete vyrazit do ulic. Buďte si jistá, že s takovýmto bohatým účesem oslníte jak v práci, tak na večírku.
Určitě se vám vybaví naráz spousta otázek - jak je to například s trvanlivostí, tedy barevnou stálostí barvy na vlasy? První ihned zodpovíme. K sehnání jsou barvy stálé, které se nikdy nevymyjí a pak takové, které se postupně vymývají, až se smyjí úplně a vám se vrátí opět vaše přirozená barva vlasů. Nehrozí tedy špatně vypadající odrosty u pokožky hlavy. Šampóny na vlasy se vymývají nejrychleji, tedy po šesti umytích, ty stálejší vydrží i dvanáct umytí. Déle vydrží přelivy na vlasy, někdy i několik měsíců, záleží na tom, jak často si vlasy myjete a jak dobře vám přeliv " chytne".

Výhodou je, že můžete barvu vlasů často měnit a barvení těmito barvami nenarušuje strukturu vlasu, pouze vlas obalí a tedy ho i ochrání. Mínusem je, že tímto druhem barev nedosáhnete velkého barevného rozdílu, například hnědé na blond neobarvíte.

Nejlepší tedy je, pokud tyto barvy použijete jen pro trochu jiný barevný nádech, než jaký mají vaše vlasy či pro obnovení lesku. Hnědé vlasy budou sytější, kaštanové získají červený nádech a blonďaté se mohou stát ještě o trochu blonďatější.

Ty stálobarevné barvy na vlasy se nikdy nevymyjí, pouze odrůstají. Je to díky tomu, že se barva dostane do struktury vlasy a určitým způsobem ji i naruší, avšak dnes vyráběné barvy jsou k vlasům dostatečně šetrné. Díky odrostům pak můžete zřetelně vidět, jak rychle vám vlasy rostou.
Avšak to je jen jedna jejich kladná stránka, obvykle jsou totiž odrosty výrazně vidět, proto je nutné vlasy dobarvovat, aby účes vypadal přirozeněji a hlavně stále dobře. Avšak nenechte se mýlit. Původní barva se postupně vymývá, ztrácí lesk a atraktivitu.

Proto je vhodné používat pro co nejdelší trvanlivost barevného tónu šampony proti vymývání barvy, nevystavovat se příliš slunci a nemýt si přespříliš často vlasy. Nejvíce se vymývají mahagonové odstíny, tedy ty červené, proto se musí častěji obměňovat. Tímto způsobem lze vlasy změnit z blond na černé i naopak, pouze v případě změny z černé barvy na blond je nutné nejprve barvy odbarvit a až poté nanést světlou barvu, kterou chcete.

Jedná se tedy o náročnější proceduru jak časově, tak i na zdraví a vitalitu vlasů. Trvalá barva na vlasy je také vhodná k zakrytí šedin, které by nás jinak mohly velmi potrápit.
Pokud však nechcete ani jednolitou stálou barvu na vlasy, u které je značně vidět odrůstání, ani nechcete použít přelivy či šampóny, které jsou příliš krátkodobé, volte melír. Ten totiž dodá šmrnc v každém věku a zároveň není tolik vidět, když vám vlasy odrůstají. Nemusíte tedy po měsíci opět ke kadeřnici na novou barvu. Pod pojmem melírky si však nepředstavujte klasické blonďaté pruhy, těm se spíše vyhněte. Mnohem efektněji bude vypadat kombinace více barev, například ve světle hnědých či blonďatých vlasech bude velmi hezky vypadat kombinace hnědé s mahagonovou. Sem tam, například v ofině, pak může vzniknout prostor i pro blonďaté proužky.

Šikovná kadeřnice obarvené proužky vlasů udělá rovnoměrně po celé hlavě, neopomene ani oblast téměř u kůže a udělá jich velký počet místo několika širokých. Tenké vypadají přirozeněji a nejsou tak znatelné odrosty. Pokud chcete změnit účes ještě jinak, nechte si delší vlasy podbarvit tmavou hnědou, černou či fialovou barvou. Ihned nabudou opticky na objemu a nikdy nebudou vypadat fádně. Na zbytek vlasů zvolte libovolné melírky či je nechte přírodní. Po nějaké době vám barevné proužky odrostou a podle nálady se můžete rozhodnout, jestli zvolíte úplně jiné či obdobné, nebo zda si necháte barvu úplně odrůst. Účes tedy můžete mít každou chvíli jiný a stále bude velmi dobře vypadat.

Abychom nezapomněli, existují také například barevná tužidla, která se nanášejí na suché vlasy přímo při úpravě účesu. Sama si tedy nanesete například červený tón do několika proužků pro zvýraznění určité části účesu a poté, co vlasy umyjete, máte barvu z tužidla ihned dole. Toto tužidlo slouží tedy jak ke zpevnění účesu, tak k barevnému tónování. K barevnému tónování slouží dále speciální řasenky na vlasy. Koupit se dají modré, žluté, růžové či fialové a slouží opět pro zvýraznění a oživení účesu. Snadno se díky kartářku aplikují přesně tam, kde je třeba. Vymyjí se opět šamponem.

Efektní jsou také třpytky na vlasy, hojně užívané hlavně mladými slečnami, které se chtějí líbit na diskotékách. Ale ani v případě plesu či jiné slavnostní události nejsou vůbec na škodu, naopak. Vlasy mladé i starší dámy vám skvěle osvěží a zvýrazní, účes ztratí všednost a vy se budete cítit mnohem slavnostněji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míšulka Míšulka | Web | 25. září 2007 v 17:29 | Reagovat

Achooojky u mě je bleskovka se zapoj:)

2 LeHIKa LeHIKa | Web | 26. září 2007 v 21:31 | Reagovat

diplomcek

3 em-k em-k | E-mail | Web | 28. září 2007 v 8:40 | Reagovat

Ahooj na mém blogu je 2 kolo soutěže o nej blog ( a ty jsi v něm..)

4 Ančík Ančík | Web | 28. září 2007 v 23:23 | Reagovat

Začalo 1. kolo SONB tak sháněj hlásky ať to vyhraješ!!!

5 klara klara | 20. února 2008 v 19:09 | Reagovat

hm nic moc!!!

6 Don Don | 7. března 2008 v 12:49 | Reagovat

Je to otres

7 . . | 18. května 2008 v 18:50 | Reagovat

přidej něco normálního, něco co si můžem taky uděla

8 verunka verunka | Web | 1. srpna 2008 v 12:16 | Reagovat

ahoj je u mě bleskovka tak jestli budeš chtít tak se zapoj :)

9 Veda Moulthrop Veda Moulthrop | E-mail | Web | 12. října 2010 v 18:48 | Reagovat

Tak tenhle kvíz nemá chybu http://bit.ly/natalie_kviz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama